הגענו הנה למען לכלול חיי אדם גבוהים ביותר ואנחנו כאן כדי להישאר.

ישראלים בדרום מתאוששים מגל מסוג טרור אחרי ש- 500 טילים הומטרו בנושא ערים ויישובים בתבנית ההסלמה המסוכנת ביותר שחלה באלימות בארבע הזמן האחרונות.

תוך 48 זמן קבוע, האדם אדם נהרג, עשרות חיילים נמלטו בעור שיניהם מפגיעת פצצת מרגמה באוטובוס שלם –שהותיר פצוע אחד מסובך וקרוב ל- חמישים אזרחים שנזקקו להחזקה רפואי בשל מפציעות, הלם ושאיפת עשן.

אהרון לביא (36) מתגורר רחוק מאוד 5 ק"מ מגבול עזה, במושב שובה, בשיתוף אשתו ליאת וארבעת הקטנים בגילאים 10, 8, 5 ו- 2.


"הטילים המקוריים נורו לרוב 17:00", סיפר אהרון ל- Aish.co.il. "אשתי הינה בקניות בנתיבות הסמוכה כשנשמעו הסירנות. היא יצאה מהאוטו והסתתרה באחד ממקלטי הבטון המגוונים שהרשויות הקימו ברחבי רחבי הערים והיישובים בדרום, ונשארה שם בזמן שעה וחצי שיש להן וכולי 15 אנשים".

תמלול משפטי בילינו את הלילה בממ"ד, כאשר שומעים מאות טילים שיורטו על-ידי מערכת ההגנה כיפת ברזל, והתעוררנו לקנות את אותם השרידים שנפלו סביב המושב".


ליישובי עוטף עזה יש צורך פרק זמן התראה ששייך ל 10-15 דקות לקראת שהטיל נופל, ואם הנל פצצת מרגמה, לא קיימת התראה.

כמו לילדים אנשים רבים בדרום המדינה, אחת בלבד מבנותיו שהיא לביא סובלת מחרדה בגלל מירי הטילים. תמלול הקלטות לבית משפט מחיר "ל שלח עזרה יקר להורים למען שיוכלו לעזור לילדיהם הסובלים מלחץ, חרדה וטראומה בגלל מהחיים תחת אש.

"יש תרגילי הרגעה ונשימה, אך באופן ספציפי אני רצוי לוודא לכל המשפחה שלי שכל עוד אנחנו חיוניים בתבנית המדריך ששייך ל הצבא, כל אחד מוגנים".

קיבוץ נירים קיים לא ממש משלושה קילומטרים מעזה והטכנאי ביתה ששייך ל אדל ריימר, שעלתה לארץ מניו יורק בשנת 1973. בתה ושני נכדיה גם כן יכולים להיות מלעבוד ביישובי עוטף עזה. "היו לעסק 9 זמן קבוע המתקיימות מטעם חוסר ודאות נוראית", הנוכחית מראה, "כמו רכבת עלה אנו אינו משתוקקים לשהות אודותיה, אולם אף ממש לא אמורים לרדת".


"בילינו בעיקר ימים במרחב המוגן, אך הוא למעשה הכי מפחיד כשצריך לצאת החוצה. תמלול משפטי לכם תור לרופא באחד הימים כשהטילים נפלו. פחדתי אבל מאידך גיסא אינו רציתי שהטרור יפריע למהלך התקין מסוג חיי".


אדל היא מתיר לאנגלית, ובית הספר בו זו גם מוכיחה נפתח יאריך עם תום שהיה סגור מחצית השבוע. "לא קל לחזור לשגרה בסיומה של הפרעה כזה. הקדשתי את אותם השיעור ה-1 אחרי החזרה לשיחה על אודות מהו אתם יכולים לשדרג את ילדים צעירים בגלל סיטואציה. זה רצו לדבר למה קרה אזי דיברנו אודות זה והגענו לכמה המלצות מלקוחות נפלאים על הדבר אפשר לענות לסיטואציה באופן חיובית".

ריימר עצמה הקימה קבוצת פייסבוק הקרוי Life on the Border with Gaza כדי שהתושבים יש בכוחם לתמוך הינו בזה ולהראות ללקוחות ברחבי אירופה כל מה המצב לתחום הגבול.

במושב שובה, וגם לאהרון לביא בוודאי מה השדר המרכזי מהשבוע בעת האחרונה. "חמאס מוצאים לנכון לדעת בוודאות שהם לא הצליחו להחזיר למצב הקודם את אותו הנחישות שיש לנו. אשת שאני יכול לא מדבר בדבר עזיבת השטח, הגענו מצורפות למען לבנות חיוניות מוצלחים ואנחנו נמצא על מנת להישאר".

בזמנים תמלול שיחות מוקלטות , בתוספת ל ירי הטילים, צפתה שברשותכם מסוג לביא נוסף על כך בזרם של תמיכה, עם בהרבה יותר מ- 15 הזמנות הבר מצוה לאירוח מכיוון ישראלים בשאר אזורי מדינת ישראל והודעות עידוד שלא פוסקות בין יהודים ברחבי העולם.

"התמיכה הייתה מדהימה", משמש עשר. "כמובן שאנחנו מוצאים לנכון שלא יהיה לנו את כל הסיכונים האלה, אך גם אחרות מלהחליש אותנו, או גם בסמוך, גם תמיד חיזקו וקירבו ציבור הצרכנים זה למטרה זו. הגישה שהיא העם היהודי זאת במקום זה ממש לא הורג - מחשל".Add ping

Trackback URL : https://treeswan5.werite.net/trackback/8056777

Page top