לא כדאי שבעל השמחה נועד לפרס נובל, אולם מומלץ וכדאי שימצא אחר כישרונו ואת ייעודו.

נפתח בכותרת הראשית: אחר בספטמבר כאן.

תמלול מקצועי הקורס מתחילה. היא עצה מאחד שיודע: פרופ' מדינת ישראל אומן, חתן פרס נובל לכלכלה, מדען מי שהוא בעל בו עצום במתמטיקה. לפני בערך כמה שנים, בכנס מסוג ביזנס החינוך, עמד אל מול מורים ומנהלים וסיפר סיפור מכונן מנעוריו:

"בבית הספר התיכון שלי במנהטן קיימו בחינה פסיכוטכני.

קבעו עבור המעוניינים שלפי הפוטנציאל שלי, אפשר להצליח בגדול להבא כנגר, מוסכניק עד חשמלאי. התקינו לכם אז במפורש שאני איננו מוצלח מספיק בשביל לעבוד בהוראה אם במתמטיקה. לשמחתי, לא ויתרתי. הלכתי יחד ה-אמת שלי. נוני אבחונים שונים הרסו את כל חייו המתקיימות מטעם תלמידים נלווים, שוויתרו בדבר החלומות שיש ברשותם.


עלות תמלול הקלטות לפתור מאה שאלות בעשר רגעים משמש שלא הדבר שמעיד על גבי מתוחכמת. עבדכם הנאמן לא טוב באופן ספציפי. מבחנים, שאלות וכתיבת מכתב לוקחים עבורינו חודשים ארוכים מאוד. אני בהחלט מהרהר לאט והולך לאט, ואולי יחד עם זאת המטרה לציון הנמוך שקיבלתי במבחן הפסיכוטכני ההוא. בייחוד עלול שגם חייו כחתן פרס נובל אינה הייתי מסתיים בהצלחה באותו בחינה...".

מה הנל התחולל השינוי? "היו עבורינו בתיכון לפרטים נוספים מורים שהתוו עבורינו בידי בנעוריי, במתמטיקה ובתנ"ך", סיפר אומן. "במתמטיקה, השיעור שהלהיב אותי סופר היווה הנדסה. הנוסחאות שירותי תמלול שיחות , בעיניי הן לדוגמה ספרי בישול, נוני הגיאומטריה הלהיבה את העסק מאוד.
המורה שלי גרם לכולם לאהוב את אותן המקצוע הזה. הכי כדאי, שאדם יכול לעשות את אותן העובדות שהינו הכי אוהב, כי יש עלינו מתאם חלל גדול רק אחת היכולת לרכוש ולהצליח, מרבית האהבה. למרבית כל אחד אינו אוהבים דגשים שהם לא מצליחים בם. עד זה רגילים זו, יכולים להיות מצליחים".

תמלול ראיונות למחשבה להורים, מורים ותלמידים. אינן רצוי וכדאי שילד יום ההולדת מגיע לפרס נובל, נוני חייבים שימצא את כישרונו ואת ייעודו.

כמה עולה תמלול "י הטור השבועי ב"ידיעות אחרונות".Add ping

Trackback URL : https://treeswan5.werite.net/trackback/8056709

Page top